Białe meble do pokoju dziecięcego – warto czy nie?

2019-04-04

Dzisiaj bardzo modne są białe meble. To doskonały wybór do wielu wnętrz, ale czy sprawdzą się w pokoju dziecięcym?

 

Przy meblowaniu pokoju dziecięcego należy zwrócić szczególną uwagę na szereg czynników – bezpieczeństwo, komfort, funkcjonalność są tu bardzo ważne, ale nie musimy rezygnować z atrakcyjnego designu.

 

Aktualnie w sklepach oferujących meble dla najmłodszych możemy znaleźć szeroką gamę modeli w kolorze białym, na przykład meble Pinio Marsylia https://mifili.pl/184-pinio-marsylia-mdf, które przyciągają wzrok klasyczną elegancją we francuskim stylu.

 

Czy meble Pinio Marsylia oraz inne białe meble będą dobrym wyborem do pokoju dziecięcego?

 

Białe meble – pasują do każdej aranżacji!

Meble w kolorze bieli to uniwersalny wybór – także do pokoju dziecięcego. Świetnie prezentują się w różnych aranżacjach, zarówno tych tradycyjnych, jak Pinio Marsylia, jak również w bardziej nowoczesnych, gdzie meble są minimalistyczne, pozbawione ozdobników.

 

Wobec tego niezależnie od preferowanego przez nas stylu, białe meble mogą być strzałem w dziesiątkę!

 

Biel – powiększa optycznie małe przestrzenie

Białe umeblowanie ma także inne zalety. Meble w tym kolorze, jak wspomniane już przez nas meble dla dzieci Pinio Marsylia, potrafią optycznie powiększyć małe przestrzenie, dlatego idealnie nadają się także do tych pokojów dziecięcych, które nie mają dużego metrażu.

 

Kolor biały powoduje, że meble nie przytłaczają pomieszczenia, a odbijane przez nie światło dodatkowo rozświetla przestrzeń.

 

Czy białe meble brudzą się bardziej niż inne?

Zatem białe meble mogą być świetnym wyborem, także do pokoju dziecięcego, ale czy są one naprawdę praktyczne? Wielu rodziców obawia się, że meble w kolorze białym będą szybko wyglądały na podniszczone, ponieważ będą szybko się brudziły. Jak jest naprawdę?

 

Generalnie, biel jest kolorem, na którym w większym stopniu widać zabrudzenia, ale pamiętajmy o tym, że białe meble można także czyścić. Dodatkowo, meble wykonane z drewna naturalnego, można odnawiać, dlatego nawet poważne usterki czy zabrudzenia można łatwo usunąć przez starcie wierzchniej warstwy drewna i ponowne pomalowanie nawierzchni.

 

Wobec tego białe meble również sprawdzą się w pokoju dziecka – maluch może je pobrudzić, ale rodzic zawsze może je umyć, aby znów wyglądały jak nowe.

 

Białe meble do pokoju dziecięcego – zakup na lata!

Meble w kolorze bieli przeznaczone do pokoju dziecięcego, na przykład meble Pinio Marsylia, są wobec tego przyszłościowym wyborem. Mogą bez problemu służyć na lata!

 

Biel jest uniwersalnym, ponadczasowym kolorem. Podczas gdy inne kolory mebli szybko wychodzą z mody, biel zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem.

 

Wybierając białe meble do pokoju dziecka, możemy uniknąć konieczności ich wymiany już po paru latach. Te dobrej jakości będą mogły towarzyszyć dziecku przez cały okres młodości!