Dobrej jakości korona porcelanowa

2019-05-30

Korona porcelanowa to jeden z klasycznych rozwiązań uzupełniający ubytki w jamie ustnej. Materiał, z jakich są tworzone korony w pracowniach technicznych jest mocny, trwały i jest w stanie bardzo dobrze imitować ludzki ząb. Dopasowanie koloru korony do stałego uzębienia pacjenta to nietrudne zadanie, ponieważ jest on malowany i dopasowywany w taki sposób, aby pasował idealnie.

 

Zalet korony porcelanowej jest wiele. Najbardziej widoczną pośród pacjentów będzie to, że korona z porcelany jest w stanie w pełni zastąpić ludzki ząb. Co więcej korona porcelanowa prezentuje się wyśmienicie w buzi każdego, komu zostanie idealnie dopasowana kolorystycznie oraz wielkościowo. Korony porcelanowe nie powodują również ciemnienia przylegających do nich tkanek w jamie ustnej, dzięki czemu nie odróżniają się od reszty uzębienia i nie zwracają na siebie uwagi. Dodatkowo nie zanotowano również tego, aby korony porcelanowe uczulały, dzięki czemu mamy kolejną zaletę tego typu koron stosowanych w stomatologii. Jak każde korony i korony porcelanowe mają niewielkie wady, a mianowicie ich największym problemem jest fakt, że są twarde, przez co mogą wpływać na ścieranie się przyległego uzębienia lub mogą pękać. Jednak są to bardzo sporadyczne przypadki, na które nie można patrzeć, jeśli chcemy zapewnić swojemu uśmiechowi najlepsze rozwiązanie z możliwych występujących dzisiaj na rynku stomatologicznym. 

 

Korony porcelanowe montowane na metalu

Bardzo często specjaliści tworzą tak zwany stelaż dla tworzonej korony porcelanowej. Jest to podbudowa, która jest montowana na spiłowanym uzębieniu pacjenta lub podparta na zębach po obu stronach (w przypadku, kiedy mamy do czynienia z ubytkiem zębowym). Dzięki metalowej podbudowie korona jest znacznie bardziej elastyczna i rzadziej narażona na pękanie. Osoby z uczuleniami powinny jednak pamiętać o tym, żeby nie wybierać koronek na podbudowach metalowych z zawartością niklu, który może uczulać. Warto o tym wcześniej poinformować lekarza - specjalistę, który z całą pewnością zaproponuje alternatywne rozwiązanie w takim przypadku.

 

Podbudowa z cyrkonu a koronka porcelanowa  

Kolejnym równie wartym uwagi wariantem stomatologicznym, względem mocowania korony porcelanowej będzie korona na podbudowie z cyrkonu. Korona porcelanowa żoliborz http://odentimplanty.pl/korona-porcelanowa.php mocowana na podbudowie tego typu jest wybierana przede wszystkim ze względu na swoją wizualną naturalność. Co więcej takie rozwiązanie jest bardzo wytrzymałe oraz nie wywołuje alergii. Korony na takich podbudowach przylegają do dziąseł i zębów wręcz idealnie, jeśli zostaną oczywiście prawidłowo wykonane. Jednak większość koronek jest dopasowywana nienagannie do uzębienia. Jeśli są jakieś niedociągnięcia, to są one usuwane po przymiarce w gabinecie dentystycznym.