Firmy sprzątające biura - wybierz najlepszą ofertę dla ciebie!

2019-05-24

Na wizerunek firmy składa się kilka rzeczy. Oczywiście, przede wszystkim jest to stosunek do klienta i poziom świadczonych usług lub jakość sprzedawanego produktu. Warto jednak zauważyć, że niemałe znaczenie na jego ocenę ma także to, jak prezentuje się biuro, do którego zaprasza się swoich klientów lub kontrahentów. Jeśli panuje w nim bałagan, jest duże prawdopodobieństwo, że firma zostanie oceniona źle. Na szczęście, obecnie na rynku istnieją liczne firmy sprzątające https://eclear.pl/cennik/, które o porządek dbają w sposób profesjonalny. Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego serwisu sprzątającego dla swojego biura?

Firmy sprzątające - jak wybrać najlepszą?

Firmy sprzątające mają naprawdę podobną ofertę, jeśli chodzi o sprzątanie biur. Warto jednak szczegółowo przejrzeć ich propozycje i wziąć pod uwagę kilka kwestii.


Na początek upewnij się, czy brane przez ciebie pod uwagę firmy sprzątające w ogóle pracują w dogodnych dla ciebie godzinach. Nie wszyscy przedsiębiorcy bowiem chcą, by pracownicy serwisu sprzątającego pojawiali się w biurze w godzinach pracy regularnych pracowników. Dlatego jeśli i tobie zależy, by firmy sprzątające wykonywały swoją pracę całkiem rano lub późnym popołudniem, upewnij się, że wtedy w ogóle pracują.


Zanim stwierdzisz, które firmy sprzątające rzeczywiście warto wziąć pod uwagę dla swojego biura, przejrzyj możliwie jak najdokładniej opinie poprzednich klientów. Oczywiście, nie wszystko, co znajdziesz w Internecie, jest wiarygodne i nie na wszystkim należy się opierać, jednakże może to być dla ciebie istotna wskazówka. Z opinii poprzednich klientów dowiesz się także, z jakimi przestrzeniami firma miała dotychczas styczność.


Bo bardzo ważne jest doświadczenie pracowników firmy. Sprzątanie biura to przedsięwzięcie wymagające odpowiedniego przygotowania i umiejętności oraz posiadania odpowiedniego sprzętu, którym pracownicy nie zniszczą nieodwracalnie delikatnego sprzętu biurowego. Jeśli dotychczas mieli oni styczność jedynie z mieszkaniami, weź pod uwagę, czy chcesz być “królikiem doświadczalnym”. Na tym nie warto oszczędzać.


Jeśli już o tym mowa - warto wspomnieć, że firmy sprzątające, które oferują usługi dla firm, powinny posiadać odpowiedni sprzęt i delikatne środki czyszczące. Pamiętaj, że każda z nich ma obowiązek ci przedstawić ich wykaz, gdy o niego poprosisz. Jeśli firmy sprzątające próbują coś przed tobą ukryć, istnieje poważne ryzyko, że nie masz do czynienia z profesjonalistami.


Jakiekolwiek doświadczenie mają firmy sprzątające, które bierzesz pod uwagę, upewnij się, że posiadają one również aktualne ubezpieczenie OC, które ochroni cię przed dodatkowymi kosztami. Nawet najlepszemu fachowcowi może przecież powinąć się noga, bo nie myli się tylko ten, który nic nie robi.