Ubezpieczenie na wyjazd, a sporty ekstremalne

2019-04-12

Części z nas, ubezpieczenie turystyczne kojarzy się z zachorowaniem w trakcie podróży, jednak ubezpieczyciele pomagają także ludziom, lubiącym wyzwania. Ma to znaczenie, jeżeli chodzi o ubezpieczenie na wyjazd.

Ubezpieczenie turystyczne, jak sama nazwa wskazuje, ma nas ubezpieczać na okoliczność pewnych losowych, nieplanowanych zdarzeń. W opinii większości jednak, kojarzy się to w głównej mierze z zachorowaniem, lub doznaniem jakiegoś urazu w zupełnie codziennej sytuacji. Nie każdy jednak wyjeżdża za granicę tylko i wyłącznie, żeby zwiedzać starożytne ruiny, czy wielkie metropolie.


W dobie lansowanej przez media i osoby publiczne aktywności fizycznej, zyskuje ona coraz lepszą opinię. Nie można podważyć korzyści dla zdrowia człowieka, płynących z aktywnego trybu życia. Jest to jednak również obarczone pewnym ryzykiem urazów. Modne stały się w ostatnich latach sporty ekstremalne, jak wspinaczki, jazda rowerami górskimi, czy spływy kajakowe. Poziom ryzyka takich aktywności jest niewspółmiernie wyższy, niż zwykłych wyjazdów turystycznych, a także ubezpieczenia na wyjazd, jeżeli chodzi o ubezpieczenie na wyjazd https://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne/wyjazdy-zagraniczne.


Naprzeciw oczekiwaniom klientów, lubujących się w uprawianiu niebezpiecznych sportów ekstremalnych, wychodzą ubezpieczyciele. Oferują oni pakiety ubezpieczeń dla osób aktywnych i sportowców. Chcąc zabezpieczyć się na okoliczność takich czynności, należy przejrzeć oferty największych firm zajmujących się sprzedażą polis. Tych na rynku jest bez liku. Można wymienić chociażby najpopularniejszy w naszym kraju PZU, który wiele lat temu był jedynym znaczącym ubezpieczycielem w Polsce. Z czasem jednak pojawiły się kolejne korporacje, oferujące polisy i ubezpieczenia turystyczne. Warto przytoczyć te cieszące się najlepszą opinią i najbardziej znane na rynku, jak AXA, Warta, czy Allianz. Każdy z ubezpieczycieli, widząc niszę sportów ekstremalnych, która z pewnością nadal nie jest zapełniona tak, jak inne postanowił zaoferować nowe usługi, skierowane do osób aktywnych fizycznie.


Jeśli właśnie ty jesteś osobą, lubiącą wyjazdy zagraniczne, aby realizować swoje ekstremalne pasje, to oferta ubezpieczeń turystycznych jest dla ciebie. Przejrzyj w internecie opinie dotyczące głównych ubezpieczycieli i to, co inni klienci mają do powiedzenia. Być może, dzięki temu któraś oferta okaże się wyjątkowo atrakcyjna. Zapoznaj się także z ofertami firm, dostępnymi na oficjalnych stronach. Wybór jest naprawdę bogaty, więc tylko do ciebie zależy, czy wybierzesz AXA, PZU, Allianz, czy może jeszcze innego ubezpieczyciela. Na witrynach będziesz mógł także skorzystać z kalkulatorów, które pomogą ci w przeliczeniu kosztów i wartości korzyści płynących z konkretnej oferty ubezpieczenia w odniesieniu do ubezpieczenia na wyjazd. Dobrze zastanów się, która propozycja polisy turystycznej będzie dla ciebie najlepsza i wykup najlepsze ubezpieczenie. Opierając się na opiniach innych, oraz wyrobionej przez siebie ubezpiecz się. Możesz tego dokonać zarówno online - za pośrednictwem strony internetowej ubezpieczyciela, lub też osobiście udać się do terenowej placówki. Na miejscu będziesz miał możliwość uzgodnienia szczegółów. Nie czekaj już dłużej i zabezpiecz swoją ekstremalną pasję, nie obawiając się później przykrych konsekwencji.