Wózki transportowe a wymiana baterii trakcyjnych

2019-06-03

Wózki transportowe dedykowane dużym bateriom, ważącym do 500 kilo lub o większej wadze można podzielić ze względu na możliwości i rodzaj obsługi wózków tego typu. Pośród wytworów pod postacią wózków do transportu baterii można zaliczyć wózki ręczne oraz nowoczesne wózki mechaniczne. Oczywiście wersja tego typu mechanicznego wózka będzie umożliwiała przedsiębiorstwom transport większej gabarytowo baterii i jeszcze bardziej precyzyjny jej montaż. Bezpieczeństwo w przypadku przewozu baterii czy akumulatorów trakcyjnych to podstawa. Tym bardziej, że tego typu części nie należą do najtańszych elementów składowych wielu maszyn, a co więcej mogą również zagrozić życiu lub zdrowiu zatrudnionych pracowników. Dlatego też wyekwipowanie firmy w dodatkowy wózek transportowy wykorzystywany do przewożenia i montażu akumulatorów trakcyjnych jest doskonałym pomysłem.

 

Przedsiębiorstwa, które mają na co dzień do czynienia z paczkami, z towarem o większych gabarytach, z jazdą na wózkach widłowych i przewożeniem palet, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest wyekwipowanie magazynu, hali w wózki transportowe do przewozu baterii np. akumulatorów do wózków widłowych. Chociażby ze względu na komfort wykorzystywania takiego sprzętu, jak również możliwości wymiany baterii ważącej około kilkaset kilogramów, która będzie miała wpływ na ciągłość pracy na magazynie i realizację firmowych zleceń na produkty albo usługi. Wózki widłowe są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie trzeba przetransportować cięższe załadunki, których człowiek sam nie byłby w stanie przenieść. Co więcej wózki widłowe przyśpieszają znacznie pracę na magazynie i co więcej są doskonałym pomysłem podczas robienia porządków na półkach, czy podczas wypakowywania towaru z tirów.

 

Fachowa wymiana baterii frakcyjnych

Fachowa wymiana baterii frakcyjnych będzie z pewnością wiązała się z wymianą baterii o wadze większej niż kilka lub kilkanaście kilogramów. Takie baterie trakcyjne nie są lekkie, a ich załadunek lub wyjęcie z maszyny własnymi rękoma wiąże się z cudem, w przypadku braku odpowiedniego oprzyrządowania firmowego. W takim przypadku wymiana baterii trakcyjnych http://janczewski.eu/oferta/wozki-do-wymiany-baterii/ może być znacznie prostsza, a to za pomocą wózków ręcznych lub mechanicznych wykorzystywanych do transportu akumulatorów do wózków magazynowych i wózków widłowych.

 

Wielkogabarytowe baterie frakcyjne

Ogromne baterie zasilające wózki magazynowe i widłowe, to ogromne akumulatory, które wymagają ciągłego nadzoru i wymiany po rozładowaniu. Za pomocą specjalistycznego sprzętu znajdującego się na zapleczu technicznym firm bez trudu, w kilkanaście minut można wykonać procedury wymiany zasilania. Dzięki temu pracownicy mogą pracować nieustannie, szczególnie podczas większych nakładów pracy. Tym bardziej, że w wielu przedsiębiorstwach wózki widłowe to podstawa w funkcjonowaniu korporacji.